COLUMBUS, Ohio (AP) -- The Northwest Ohio all-district football teams were released Thursday evening by the Associated Press.

Ottawa-Glandorf's Brad Racer was a first team defensive lineman in Division V and Tyler Zender was the first team punter.
In Division VII, Leipsic's Zach Kuhlman was a first team quarterback.
Here is a look at the all-district teams for Divisions V and VII.

DIVISION V

First Team

OFFENSE: Ends--Chase Cook, Findlay Liberty-Benton, 5-11, 160, sr.; Jase Grosjean, Archbold, 5-8, 135, sr.; Nate Good, Collins Western Reserve, 5-7, 140, sr. Linemen--Austin Klosterman, Coldwater, 5-10, 190, sr.; Cody Cornwell, Findlay Liberty-Benton, 6-2, 240, sr.; Nick Demaline, Liberty Center, 6-3, 285, sr.; Jacob Rahe, Pemberville Eastwood, 5-10, 226, sr.; Domenic Mayle, Huron, 5-9, 240, sr. Backs--Austin Combs, Findlay Liberty-Benton, 6-1, 220, jr.; Anthony Righi, Liberty Center, 5-10, 185, sr. Quarterback--Brody Hoying, Coldwater, 5-10, 180, jr.; Evan Wyse, Archbold, 6-0, 190, sr. Kicker--Casey Fowler, Findlay Liberty-Benton, 6-2, 205, sr.

DEFENSE: Linemen--Andrew Schwieterman, Coldwater, 6-1, 210, sr.; Brandon May, Findlay Liberty-Benton, 6-1, 206, sr.; Brad Racer, Ottawa-Glandorf, 5-8, 210, sr.; Michael Glaze, Pemberville Eastwood, 5-11, 170, sr.; D.J. Dagher, Bucyrus, 6-0, 226, jr. Linebackers--Mitch Schoenherr, Coldwater, 6-1, 195, sr.; Grant Geiser, Pemberville Eastwood, 6-0, 162, jr.; Zach Souter, Huron, 6-4, 205, sr.; Austin Utter, Milan Edison, 6-2, 215, sr. Backs--Adam Klosterman, Coldwater, 6-0, 170, sr.; Lincoln Parsley, Archbold, 6-0, 175, sr.; Cody Thompson, Huron, 6-1, 190, sr. Punter--Tyler Zender, Ottawa-Glandorf, 6-3, 180, sr.

Offensive player of the year: Brody Hoying, Coldwater.

Defensive player of the year: Zach Souter, Huron.

Lineman of the year: Nick Demaline, Liberty Center.

Coaches of the year: Tim Nichols, Findlay Liberty-Benton; Rex Lingruen, Liberty Center.

Second team

OFFENSE: Ends--Terrence Branson, Van Wert, 5-11, 155, sr.; Robbie Gilsdorf, Swanton, 5-8, 160, soph.; Tyler Zehring, Bucyrus, 5-9, 160, sr. Linemen--Caleb Madaj, Coldwater, 6-1, 270, jr.; Blake Spangler, Coldwater. 5-10, 225, jr.; Chris Warrington, Findlay Liberty-Benton, 6-1, 206, sr.; Tyler Hill, Liberty Center, 6-3, 285, sr. Backs--Bailey Storeholder, Delta, 5-11, 175, soph.; Devon Snowden, Pemberville Eastwood, 5-10, 146, sr. Quarterback--Cole Murtiff, Bucyrus, 5-11, 173, jr.; Will Pritt, Collins Western Reserve, 5-10, 175, sr. Kicker--Matt Kramer, Coldwater, 6-0, 175, sr.

DEFENSE: Linemen--Mitch Fullenkamp, Coldwater, 5-10, 195, jr.; Ben Recker, Ottawa-Glandorf, 6-2, 225, jr.; Adam Jones, Liberty Center, 5-9, 190, sr.; Lee Klinger, Archbold, 6-0, 240, sr.; Danzell Harris, Huron, 6-1, 170, jr. Linebackers--Drew Otten, Coldwater, 5-7, 155, sr.; Kaleb Pohlman, Liberty Center, 6-3, 220, sr.; Jacob Wagner, Archbold, 5-10, 185, sr.; Justin Campbell, Bucyrus, 6-0, 200, jr. Backs--Michael Smelser, Van Wert, 6-0, 160, sr.; Joel Bell, Findlay Liberty-Benton, 5-7, 170, sr.; Nick Mix, Huron, 6-0, 195, sr.

Honorable Mention

Greg Patrick, Bucyrus; Julian Salinas, Paulding; Zack Thomas, Van Wert; Brendan Thomas, Paulding; Anthony Webb, Findlay Liberty-Benton; Shane Schroeder, Ottawa-Glandorf; Sid Moening, Ottawa-Glandorf,; Zach Kuhlman, Ottawa-Glandorf; Jason Schnipke, Ottawa-Glandorf; Grant Kinsinger, Findlay Liberty-Benton; Alex Rhodes, Findlay Liberty-Benton; Bobby Snook, Findlay Liberty-Benton; Levi Wyse, Archbold; Dylan Nostrant, Delta; Tyler Prentice, Swanton, Mitchell Hogrefe, Archbold, Henry Elling, Liberty Center; Brennan Seifert, Eastwood; Domenic Mayle, Huron; Karl Bates, Huron; Tommy Bogden, Huron; Dylan Caudill, Willard; Dylan Bailey, Castalia Margaretta; Drake Reed, Castalia Margaretta.

DIVISION VII

First team

OFFENSE: Ends--Troy Homan, Marion Local, 6-2, 195, sr.; Connor Hug, Edon, 6-1, 175, sr.; Clay Dysert, McComb, 6-1, 175, sr. Linemen--Jason Brunswick, Marion Local, 6-2, 220, sr.; Logan Grieser, Arlington, 6-3, 281, jr.; Andrew Nauth, McComb, 5-9, 240, sr.; Spencer Ginter, Delphos St. John's. 6-4, 255, sr.; Eddie Simon, Norwalk St. Paul, 6-2, 245, sr. Backs--Kaleb Johns, Hicksville, 6-0, 170, sr.; Austin Rettig, Arlington, 6-0, 190, jr.; Tyler Jettinghoff, Delphos St. John's, 6-2, 217, sr. Quarterbacks--Adam Bertke, Marion Local, 6-6, 215, sr.; Zach Kuhlman, Leipsic, 6-3, 190, sr. Kicker--Scottie Slauterbeck, Norwalk St. Paul, 6-1, 195, sr.

DEFENSE: Linemen--Peyton Kramer, Marion Local, 6-2, 200, jr.; Marcus Somers, Tiffin Calvert, 6-1, 220, sr.; Bryce Hartman, Arlington, 5-10, 208, jr.; Ryan Reikowski, Norwalk St. Paul, 6-0, 225, jr.; Corey Durbin, Fremont St. Joseph, 6-0, 260, sr. Linebackers--Jacob Kunkler, Marion Local, 6-2, 180, sr.; Josh Elledge, Arlington, 6-0, 197, sr.; Cody Looser, Delphos St. John's; Jaret Nickoli, Norwalk St. Paul, 5-9, 165, soph.; Bennett Weickert, Fremont St. Joseph, 6-0, 230, sr. Backs--Dustin Rethman, Marion Local, 6-0, 175, jr.; Andrew Hunter, Arlington, 5-11, 158, sr.; Mitch Schroeder, McComb, 5-11, 175, sr.; Jake Yeckley, Fremont St. Joseph, 5-9, 160, jr. Punter--Erik Maskey, Sycamore Mohawk, 6-2, 210, sr.

Offensive player of the year: Tyler Jettinghoff, Delphos St. John's.

Defensive player of the year: Jacob Kunkler, Marion Local.

Lineman of the year: Corey Durbin, Fremont St. Joseph.

Coach of the year: Tim Goodwin, Marion Local.

Second Team

OFFENSE: Ends--Brock Thiel, Edon, 5-10, 205, sr.; Nate Brecht, Leipsic, 5-8, 150, soph.; Tyrell, Edmiston, Plymouth, 6-3, 210, jr. Linemen--Sam Poeppelman, Marion Local, 6-3, 290, sr.; Danny Captain, Hicksville, 6-0, 216, jr.; Austin Perry, Tiffin Calvert, 6-2, 245, sr.; Gavin Cupp, Leipsic, 6-6, 270, soph. Backs--Gunnar Johnson, Sycamore Mohawk, 5-10, 190, jr.; Jordan Chamberlin, Leipsic, 5-7, 160, jr.; Jesse Gross, Norwalk St. Paul, 5-10, 175, sr. Quarterback--Kaden Sapp, Edon, 6-1, 165, jr.; Clay Grubb, McComb, 6-3, 165, jr. Kicker--Xavier Martinez, Arlington, 5-11, 178, sr.

DEFENSE: Linemen--Seth Regle, Fort Recovery, 5-9, 175, jr.; Jordan Whitaker, Edon, 5-8, 160, sr.; Kayden Blaisdell, West Unity Hilltop, 5-10, 230, sr.; Jordan Overton, McComb, 6-1, 200, jr.; Luke Houser, Plymouth, 6-1, 225, sr. Linebackers--Brandon Prenger, Marion Local, 6-2, 180, sr.; Heath Risner, Cory-Rawson, 6-3, 205, sr.; Andrew Gibson, McComb, 6-0, 200, sr.; Chance Butcher, Plymouth, 5-8, 170, jr.; Dominick, Strassell, Lucas, 5-8, 165, sr. Backs--Philip Karacson, Hicksville, 5-9, 141, jr.; Mitch Parker, Sycamore Mohawk, 5-11, 175, jr.; Evan Hays, Delphos St. John's, 5-10, 175, jr.; J'Ton Washington, Lima Perry, 5-7, 170, sr. Punter--Ben Wrasman, Delphos St. John's, 5-10, 172, sr.

Honorable Mention

Alex Osborn, Pandora-Gilboa; Mason Galco, Lucas; Marcus Kerr, Fremont St. Joseph; Tyler Long, Tiffin Calvert; Hunter Bailey, Plymouth; Tyler Messman, Antwerp; Tyler Boes, Pandora-Gilboa; T.J. Koepplinger, Pandora-Gilboa; Michael Smith, Tiffin Calvert; Garrett Westerbeck, New Bremen; Sawyer Kieffer, Arcadia; Hayden Ramsey, Arcadia; Chase Glick, Arlington; Aaron Starr, Arlington; Garrett Gerdeman, Pandora-Gilboa; Paul Gerdeman, Leipsic; Jacob Basinger, Pandora-Gilboa; Nick Hagerty, Vanlue; Garet Bardall, Leipsic; Jared Tousley, Pandora-Gilboa; Dylan Schey, Leipsic; Lane Bishop, North Baltimore; Brandon Solly, North Baltimore; Caiden Dicke, Lima Perry; R.J. King, Lima Perry; Luke MacLennan, Delphos St. John's; Alec Baldosser, New Washington Buckeye Central; Cody Roberts, New Washington Buckeye Central; Ross Martin, New Washington Buckeye Central; Lucas Will, Sandusky St. Mary; Denarius Harris, Sandusky St. Mary; Matt Fox, Fremont St. Joseph Central Cath.; Jacob Widman, Fremont St. Joseph Central Cath.; Hunter Harrison, Fremont St. Joseph Central Cath.; Jim Chamberlin, Danbury; Devin Smith, Norwalk St. Paul; Cody German, Danbury; Jake Swafford, Tol. Ottawa Hills; Caleb Johnson, Tol. Christian; Nick Militello, Fremont St. Joseph; Joey Warnecke, Columbus Grove; Chad Champion, West Unity Hilltop; Dakota Fritch, Edgerton; Nick Edmondson, Edgerton.