OTTAWA - Piqua will be the next stop for the Ottawa-Glandorf football team after advancing in the state playoffs last Friday night.

The Titans (12-0) 41-12 win over Genoa in the Region 14 regional semifinals Friday night put them in the regional finals opposite Columbus Bishop Hartley this Friday night at Piqua's Alexander Stadium. Game time will be 7:30 p.m. on Friday.
Bishop Hartley (12-0) advanced in the playoffs with a 43-0 win over North Union in their semi-final contest. The winner of Friday night's contest advances to the state semi-finals on Nov. 23 at a site to be determined by the OHSAA.
Here is a look at the schedule for the regional final contests this weekend.
* * *
Division I - Games scheduled for 7 p.m. (unless noted) on Saturday, Nov. 17
Home Team Listed First
Region 1
4 Mentor (11-1) vs. 2 Cleveland St. Ignatius (11-1) at Parma Byers Field

Region 2
1 Massillon Washington (11-1) vs. 2 Toledo Whitmer (12-0) at Mansfield Arlin Field

Region 3
4 Pickerington North (11-1) vs. 7 Hilliard Davidson (10-2) at Ohio Wesleyan University Selby Stadium

Region 4
1 Cincinnati Colerain (12-0) vs. 3 Cincinnati Archbishop Moeller (9-3) at University of Cincinnati Nippert Stadium, 7:30 p.m.

Division I State Semifinals, Sat., Nov. 24: Region 1 vs. Region 2 ... Region 3 vs. Region 4
Division I State Championship: Saturday, Dec. 1, 7 p.m., Canton Fawcett Stadium


Division II - Games scheduled for 7:30 p.m. Friday, Nov. 16
Home Team Listed First
Region 5
4 Chardon (10-2) vs. 3 Aurora (11-1) at Twinsburg Tiger Stadium

Region 6
4 Avon (11-1) vs. 2 Toledo Central Catholic (11-1) at Clyde Robert Bishop Jr. Stadium

Region 7
4 New Albany (10-2) vs. 3 Columbus Marion-Franklin (11-1) at Gahanna Lincoln Stadium

Region 8
1 Cincinnati Turpin (12-0) vs. 6 Trotwood-Madison (10-2) at Kings Stadium

Division II State Semifinals, Fri., Nov. 23: Region 5 vs. Region 6 ... Region 7 vs. Region 8
Division II State Championship: Friday, Nov. 30, 7 p.m., Massillon Paul Brown Tiger Stadium


Division III - Games scheduled for 7 p.m. Saturday, Nov. 17
Home Team Listed First
Region 9
1 Chagrin Falls (11-1) vs. 6 Akron St. Vincent-St. Mary (10-2) at Solon Stewart Field

Region 10
1 Napoleon (11-0-1) vs. 2 Bellevue (11-1) at Findlay Donnell Stadium

Region 11
4 Dover (10-2) vs. 2 Millersburg West Holmes (11-1) at Canton Fawcett Stadium

Region 12
1 Dayton Thurgood Marshall (11-1) vs. 3 The Plains Athens (11-1) at Reynoldsburg Raider Stadium

Division III State Semifinals, Sat., Nov. 24: Region 9 vs. Region 11 ... Region 10 vs. Region 12
Division III State Championship: Saturday, Dec. 1, 11 a.m., Canton Fawcett Stadium


Division IV - Games scheduled for 7:30 p.m. Friday, Nov. 16
Home Team Listed First
Region 13
1 Brookfield (12-0) vs. 2 Creston Norwayne (12-0) at Stow Ron Marhofer Auto Family Field

Region 14
1 Columbus Bishop Hartley (12-0) vs. 2 Ottawa-Glandorf (12-0) at Piqua Alexander Stadium-Purk Field

Region 15
1 St. Clairsville (12-0) vs. 3 Johnstown-Monroe (10-2) at Zanesville Sulsberger Stadium

Region 16
1 Clarksville Clinton-Massie (12-0) vs. 7 West Milton Milton-Union (10-2) at Centerville Stadium

Division IV State Semifinals, Fri., Nov. 23: Region 13 vs. Region 15 ... Region 14 vs. Region 16
Division IV State Championship: Friday, Nov. 30, 3 p.m., Canton Fawcett Stadium


Division V - Games scheduled for 7 p.m. Saturday, Nov. 17
Home Team Listed First
Region 17
1 Kirtland (12-0) vs. 7 Youngstown Ursuline (8-4) at Aurora Veterans Stadium

Region 18
4 Findlay Liberty-Benton (11-1) vs. 7 Hamler Patrick Henry (10-2) at Lima Stadium

Region 19
1 Lucasville Valley (12-0) vs. 6 Baltimore Liberty Union (10-2) at Nelsonville Boston Field

Region 20
1 Coldwater (12-0) vs. 3 Covington (12-0) at Dayton Welcome Stadium

Division V State Semifinals, Sat., Nov. 24: Region 17 vs. Region 19 ... Region 18 vs. Region 20
Division V State Championship: Saturday, Dec. 1, 3 p.m., Massillon Paul Brown Tiger Stadium


Division VI - Games scheduled for 7:30 p.m. Friday, Nov. 16
Home Team Listed First
Region 21
1 Mogadore (12-0) vs. 6 Youngstown Christian (9-2) at Ravenna Gilcrest Field

Region 22
1 McComb (12-0) vs. 6 Delphos St. John's (8-4) at Findlay Donnell Stadium

Region 23
1 Danville (11-1) vs. 2 Newark Catholic (10-2) at Westerville Central Warhawk Field

Region 24
4 St. Henry (9-3) vs. 3 Maria Stein Marion Local (10-2) at Wapakoneta Harmon Field

Division VI State Semifinals, Fri., Nov. 23: Region 21 vs. Region 23 ... Region 22 vs. Region 24
Division VI State Championship: Friday, Nov. 30, 11 a.m., Massillon Paul Brown Tiger Stadium