OTTAWA — Ottawa-Glandorf's girls track team finished tied for sixth at the two-day Western Buckeye League meet that finished up Friday evening at Titan Stadium.

The Lady Titans tied for sixth place with Kenton as both teams finished with 41 points. Van Wert won the league championship with 99 points.

On the boys side, O-G tied for seventh place with Bath as both teams had 25 points. Celina won the meet with 112 points.

Kirsten Siefker had the top finish for the Lady Titans as she finished second in the long jump with a leap of 16-2 1/2. Siefker also was a member of the 4x100 relay team that finished second in 52.84. Joining her were Alaina Schmmoeller, Emma Siefker and Caitlin Bockrath.

Grace Hoffman finished third in the discus with a toss of 112-8 just in front of teammate Brittany Herman at 109-3. Hoffman also finished fifth in the shot put with a throw of 33-1 1/2.

Bockrath finished fourth in the 110 hurdles for O-G in 16.88.

On the boys side, their 4x200 relay team of Shaun Beverly, Dwayne Quinn, Solomon Bensman and Eric Heebsh finished third in 1:38.71. The 4x800 relay team of Connor Niese, Josh Rosengarten, Garrett Croy and Brent Siefker were fourth in 8:34.9.

Siefker finished fourth in the 1600 meter run in 4:40.74, while Clayton Recker was fourth in the 400 meter run in 52.99. Caleb Verhoff finished fouth in the shot with a throw of 46.5.

* * *

Boys Results
7. Ottawa-Glandorf 25.
O-G Individual Results
PV - 6. J. Scarberry 10-6.
Shot - 4. C. Verhoff 46-5.
3200 Relay - 4. Ottawa-Glandorf (Niese, Rosengarten, Croy, Siefker) 8:34.9.
800 Relay - 3. Ottawa-Glandorf (Beverly, Quinn, Bensman, Heebsh) 1:38.71.
1600 - 4. B. Siefker 4:40.74.
400 - 4. C. Recker 52.99.
1600 Relay - 5. Ottawa-Glandorf (Niese, Croy, Siefker, Recker) 3:37.72.

Girls Results
6. Ottawa-Glandorf 41

O-G Individual Results
Discus - 3. G. Hoffman 112-8; 4. B. Herman 109-3.
Shot - 5. G. Hoffman 33-1 1/2.
LJ - 2. K. Siefker 16-2 1/2; 6. E. Wischmeyer 15-0.
3200 Relay - 5. Ottawa-Glandorf (Siefker, Wischmeyer, Palmer, Rump) 10:26.03.
100 IH - 4. C. Bockrath 16.88.
100 - 5. K. Siefker 14.12.
400 Relay - 2. Ottawa-Glandorf (Siefker, Schimmoeller, Siefker, Bockrath) 52.84.
400 - 6. M. Rump 1:02.51.
800 - 5. A. Palmer 2:28.63; 6. E. Wischmeyer 2:30.25.