OTTAWA - Ottawa-Glandorf's track teams both finished second at the Gold Medal Track and Field Invitational Monday evening.
The Titan boys finished second to Liberty-Benton with 97.5 points. The Eagles won the championship with 123 points and Lima Central Catholic was third with 82.
On the girls side, the Lady Titans were the runners-up with 142 points as the Eagles won the championship with 157 points. Van Wert was third with 74 points.

Girls Results
Team Standings
1. Liberty-Benton 157; 2. Ottawa-Glandorf 142; 3. Van Wert 74; 4. Lima Central Catholic 39; 5. Elida 30; 6. Bluffton 29; 7. Bath 26; 8. Allen East 24; 9. Bryan 6.
O-G Results
3200 Relay - 1. Ottawa-Glandorf (A. Verhoff, K. Koch, K. Schmitz, E. Ellerbrock) 10:01.30.
100 IH - 1. K. Schimmoeller 17.41; 2. E. Kuhlman 17.49.
100 - 3. M. Stechschulte 13.06.
800 Relay - 1. Ottawa-Glandorf (M. Maag, M. Siefker, D. Ellerbrock, M. Stechschulte) 1:50.31.
1600 - 3. E. Ellerbrock 5:43.37; 6. G. Warnecke 5:46.33.
400 Relay 1. Ottawa-Glandorf (T. Allgire, M. Maag, W. Warnecke, M. Stechschulte) 52.32.
400 - 3. D. Ellerbrock 1:02.85; 4. A. Bellman 1:04.71.
300 LH - 4. M. Siefker 51.82; 5. K. Koch 52.18.
800 - 1. E. Ellerbrock 2:29.86; 3. A. Verhoff 2:33.78.
200- 3. M. Stechschulte 27.17; 5. D. Ellerbrock 28.44.
1600 Relay - 1. Ottawa-Glandorf (D. Ellerbrock, A. Bellman, K. Schmitz, E. Ellerbrock) 4:16.77.
Shot - 5. R. Schriner 32-0.
Discus - 2. A. Bellman 111-4; 5. B. Kosch 100-3.
LJ - 3. W. Warnecke 14-10; 6. M. Maag 14-4.
LJ - 3. W. Warnecke 14-10; 6. M. Maag 14-4.
HJ - 4. W. Warnecke 4-10.
PV - 1. T. Allgire 9-6.
Boys Results
Team Standings
1. Liberty-Benton 123; 2. Ottawa-Glandorf 97.5; 3. Lima Central Catholic 82; 4. Van Wert 74; 5. Elida 47; 6. Bryan 46.5; 7. Bluffton 28; 8. Allen East 23; 9. Bath 6.
O-G Results
3200 Relay - 1. Ottawa-Glandorf (M. Trampe-Kindt, C. Haselman, B. Recker, J. Leopold) 8:16.46.
110 HH - 3. S. Moening 17.08; 6. W. Karhoff 17.96.
1600 - 1. M. Trampe-Kindt 4:36.95.
400 Relay - 6. Ottawa-Glandorf E. Beckman, K. Niese, J. Wells, S. Schroeder) 46.76.
400 - 4. S. Moening 41.86.
800 - 2. J. Leopold 2:02.74; 3. B. Recker 2:08.17.
3200 - 1. M. Trampe-Kindt 10:10.65.
1600 Relay - 3. Ottawa-Glandorf (R. Ellerbrock, S. Moening, B. Recker, J. Leopold) 3:37.11.
Shot - 3. J. Wells 46-7 ¾; 5. W. Karhoff 44-8 ½.
Discus - 2. J. Wells 140-7; 3. W. Karhoff 137-9.
LJ - 5. E. Beckman 19-5.
HJ - 5. B. Recker 5-6.
PV - 3. C. Laubenthal 11-6; 4. Z. Closson 11-0.