Football

Friday, August 26

Pandora-Gilboa at Columbus Grove, 7:30 p.m.

North Clarkson (Canada) at Ottawa-Glandorf, 7 p.m.

Hardin Northern at Leipsic, 7 p.m.

Volleyball

Thursday, August 25

Columbus Grove at Arlington, 5:30 p.m.

Patrick Henry at Ottawa-Glandorf, 5:30 p.m.

Continental at Wayne Trace, 4 p.m.

Elida at Leipsic, 6 p.m.

Kalida at Van Buren, 6 p.m.

Perry at Ottoville, 7 p.m.

Saturday, August 27

Columbus Grove, Patrick Henry at Kenton, 10 a.m.

Pandora-Gilboa at Hardin Northern, 10 a.m.

Miller City, Woodward at Continental, 10 a.m.

Leipsic at Vanlue (BVC), 11 a.m.

Monday, August 29

Ottoville at Parkway, 5:30 p.m.

Continental at Lincolnview, 5:30 p.m.

Tuesday, August 30

Columbus Grove at Leipsic (PCL), 5:30 p.m.

Ottawa-Glandorf at Lima Central Catholic, 5:30 p.m.

Kalida at Van Wert, 5:30 p.m.

Lincolnview at Ottoville, 5:30 p.m.

Boys Soccer

Thursday, August 25

Ottawa-Glandorf at Fort Jennings, 5 p.m.

Continental at Bath Kickoff Classic, TBA

Ottoville at Elida Fall Classic, 5 p.m.

Friday, August 26

Kalida at Defiance, 7 p.m.

Saturday, August 27

Ottoville at Elida Fall Classic, 2 p.m.

Monday, August 29

Defiance at Continental, 5 p.m.

Kalida at Shawnee, 7 p.m.

Tuesday, August 30

Ottawa-Glandorf at Wauseon, 5 p.m.

Lincolnview at Ottoville, 7 p.m.

Girls Soccer

Thursday, August 25

Ottawa-Glandorf at Bluffton, 5 p.m.

Fort Jennings at Lincolnview, 5 p.m.

Continental at Paulding, 5 p.m.

Kalida at Van Buren, 5 p.m.

Delphos Jefferson at Ottoville, 5 p.m.

Saturday, August 27

Lake at Ottawa-Glandorf, 10 a.m.

Fort Jennings at Delphos St. John’s, 11 a.m.

Riverdale at Continental, 11 a.m.

Ottoville at Bryan, 11:30 a.m.

Monday, August 29

Kalida at Lima Central Catholic, 5:30 p.m.

Tuesday, August 30

Bath at Ottawa-Glandorf (WBL), 5 p.m.

Wauseon at Continental, 5 p.m.

Coldwater at Ottoville, 5 p.m.

Boys Golf

Wednesday, August 24

Columbus Grove, Delphos Jefferson at Bluffton, 4 p.m.

Wayne Trace at Ottawa-Glandorf, 4:30 p.m.

Leipsic at Holgate, 4:30 p.m.

Kalida, Lima Central Catholic at Elida, 4:30 p.m.

Bath at Ottoville, 4:30 p.m.

Thursday, August 25

Fort Jennings at Wayne Trace Invitational, 4:30 p.m.

Monday, August 29

Columbus Grove, Ada at Allen East, 4 p.m.

Ottawa-Glandorf at Bath (WBL), 5 p.m.

Leipsic, North Baltimore at Arcadia, 4:30 p.m.

Tuesday, August 30

Ottawa-Glandorf at Shawnee (WBL), 5 p.m.

Kalida, Antwerp at Tinora, 4:30 p.m.

Girls Tennis

Wednesday, August 24

Ada at Ottawa-Glandorf, 4:30 p.m.

Thursday, August 25

Ottawa-Glandorf at Van Wert (WBL), 4:30 p.m.

Monday, August 29

Ottawa-Glandorf at Celina (WBL), 4:30 p.m.

Tuesday, Aug. 30

Ottawa-Glandorf at Lima Central Catholic, 4:30 p.m.

Cross Country

Saturday, August 27

Columbus Grove, Kalida, Leipsic, Ottoville Pandora-Gilboa at Delphos Invitational, 9 a.m.

Ottawa-Glandorf at Defiance Invitational, 9 a.m.

Tuesday, August 30

Ottoville at Wayne Trace Invitational, 4:30 p.m.