Volleyball

Thursday, August 27

Van Buren at Kalida, 6 p.m.

Miller City at Antwerp. 5:30 p.m.

Leipsic at Elida, 6 p.m.

Arlington at Columbus Grove, 5:30 p.m.

Ottoville at Lima Perry, 6 p.m.

Wayne Trace at Continental, 6 p.m.

Pandora-Gilboa at Bluffton, 5:30 p.m.

Saturday, August 29

Miller City, Continental at Upper Scioto Valley, 10 a.m.

Hardin Northern at Pandora-Gilboa, 10 a.m.

Monday, August 31

Parkway at Ottoville, 6 p.m.

Lincolnview at Continental, 6 p.m.

Tuesday, September 1

Van Wert at Kalida, 6 p.m.

Lima Central Catholic at Ottawa-Glandorf, 6 p.m.

Miller City at Tinora, 5:30 p.m.

Leipsic at Columbus Grove (PCL), 5:30 p.m.

Ottoville at Lincolnview, 6 p.m.

Boys Soccer

Thursday, August 27

Fort Jennings, Ottoville at Elida Fall Classic, 5 p.m.

Continental at Bath Kickoff Classic, TBA

Friday, August 28

Defiance at Kalida, 7:30 p.m.

Saturday, August 29

Miller City at Riverdale, 7 p.m.

Fort Jennings, Ottoville at Elida Fall Classic, 5 p.m.

Monday, August 31

Shawnee at Kalida, 7 p.m.

Celina at Miller City, 5 p.m.

Continental at Defiance, 7 p.m.

Tuesday, September 1

Fort Jennings at Ottawa-Glandorf, 5 p.m.

Miller City at Pettisville, 5 p.m.

Ottoville at Lincolnview, 5 p.m.

Girls Soccer

Thursday, August 27

Ottoville at Delphos Jefferson, 5 p.m.

Bluffton at Ottawa-Glandorf, 5 p.m.

Shawnee at Miller City, 5 p.m.

Lincolnview at Fort Jennings, 5 p.m.

Paulding at Continental, 5 p.m.

Saturday, August 29

Liberty-Benton at Kalida, 1 p.m.

Bryan at Ottoville, 11 a.m.

Ottawa-Glandorf at Maumee, 11 a.m.

Miller City at Bowling Green, 5 p.m.

Delphos St. John’s at Fort Jennings, 11 a.m.

Continental at Riverdale, 11 a.m.

Monday, August 31

Miller City at Delphos Jefferson, 5 p.m.

Tuesday, September 1

Lima Central Catholic at Kalida, 6 p.m.

Ottawa-Glandorf at Bath (WBL), 5 p.m.

Continental at Allen East, 5 p.m.

^

Cross Country

Saturday, August 29

Ottawa-Glandorf at Defiance Invitational, 9 a.m.

Columbus Grove, Kalida, Ottoville, Pandora-Gilboa at Delphos St. John’s Invitational, 9 a.m.

Girls Tennis

Thursday, August 27

Ottawa-Glandorf at Shawnee (WBL), 4:30 p.m.

Monday, August 31

Ottawa-Glandorf at Bath (WBL), 4:30 p.m.

Tuesday, September 1

Ottoville at Wayne Trace Invitational, 4:30 p.m.

Boys Golf

Wednesday, August 26

Columbus Grove, Delphos Jefferson, Bluffton at Ada, 4:30 p.m.

Thursday, August 27

Shawnee at Ottawa-Glandorf (WBL), 4:30 p.m.

Fort Jennings, Miller City at Wayne Trace Invitational, 4:30 p.m.

Holgate at Leipsic, 4 p.m.

Monday, August 31

Bath at Ottawa-Glandorf (WBL), 4:30 p.m.

Ayersville at Miller City, 5 p.m.

Leipsic, Arcadia at North Baltimore, 4:30 p.m.

Tuesday, September 1

Kalida, Antwerp at Tinora, 4:30 p.m.

Football

Friday, August 28

Oak Harbor at Ottawa-Glandorf, 7 p.m.

Spencerville at Leipsic, 7 p.m.

Columbus Grove at Pandora-Gilboa, 7:30 p.m.