Football

Friday, August 29

Pandora-Gilboa at Columbus Grove, 7:30 p.m.

Ottawa-Glandorf at Oak Harbor, 7 p.m.

Leipsic at Spencerville, 7:30 p.m.

Volleyball

Wednesday, August 27

Van Buren at Pandora-Gilboa (BVC), 6 p.m.

Hardin Northern at Leipsic (BVC), 6 p.m.

Thursday, August 28

Pandora-Gilboa at Riverdale (BVC), 6 p.m.

Ottawa-Glandorf at Van Wert (WBL), 6 p.m.

Miller City at Patrick Henry, 5:30 p.m.

Hicksville at Continental, 6 p.m.

Friday, August 29

Ottoville at Kalida (PCL), 6 p.m.

Saturday, August 30

Columbus Grove at Arlington, 10 a.m.

Pandora-Gilboa at St. Marys Invitational, 10 a.m.

Leipsic, Patrick Henry at Ottawa-Glandorf, 10 a.m.

Tuesday, Sept. 2

Ottoville at Van Wert, 6 p.m.

Defiance at Leipsic, 6 p.m.

Cross Country

Saturday, August 30

Columbus Grove, Kalida, Ottawa-Glandorf, Ottoville, Pandora-Gilboa at Columbus Grove Invite, 9 a.m.

Boys Golf

Wednesday, August 27

Columbus Grove, Ada, Crestview at Delphos Jefferson, 4 p.m.

Lima Bath at Ottoville, 4 p.m.

Kalida, Elida at Lima Central Catholic, 4:30 p.m.

Thursday, August 28

Ottawa-Glandorf at Bath, 5 p.m.

Leipsic at Holgate, 4:30 p.m.

Tuesday, Sept. 2

Ottawa-Glandorf at Defiance, 5 p.m.

Miller City at Ayersville, 4:30 p.m.

Tinora, Antwerp at Kalida, 4:30 p.m.

Boys Soccer

Thursday, August 28

Van Wert at Ottawa-Glandorf (WBL), 5 p.m.

Kalida at Fort Jennings (PCL), 5 p.m.

Friday, August 29

Miller City at Continental (PCL), 5 p.m.

Saturday, August 30

Bryan at Ottawa-Glandorf , 11 a.m.

Fort Jennings at Archbold, 5 p.m.

Tusday, Sept. 2

Riverdale at Miller City, 5 p.m.

St. Marys at Kalida, 7 p.m.

Girls Soccer

Wednesday, August 27

Fort Jennings at Miller City, 5 p.m.

Thursday, August 28

Delta at Miller City, 5 p.m.

Saturday, August 30

Ottawa-Glandorf at Bryan, 11 a.m.

Miller City at Defiance, 11 a.m.

Wauseon at Kalida, 1 p.m.

Tuesday, Sept. 2

Ottawa-Glandorf at Celina (WBL), 5 p.m.

Continental at Fort Jennings (PCL), 5 p.m.

Girls Tennis

Thursday, August 28

Bath at Ottawa-Glandorf (WBL), 5 p.m.